Profil

Kontorbygning Agerskellet 24

Brdr. Andersen blev stiftet i 1946. I dag ledes virksomheden af 2. og 3. generation.
Firmaet beskæftiger i sæsonen ca. 30 kompetente og samvittighedsfulde medarbejdere. I vinterperioden, hvor arbejdsmængde og beskæftigelse normalt er lille, deltager medarbejderne i relevante kurser, således at de altid er i besiddelse af den nødvendige viden for udførelse af deres arbejde.

Besøgsadresse:
Brdr. Andersen, Randers A/S
Agerskellet 24
8920 Randers NV
CVR nr: 51 36 25 19 

 

Direktør
Civilingeniør, HD(R), kloakmester
Michael Andersen
Mobiltlf.: 20 83 01 05
E-mail: michael@brdr.dk

 

Michael Andersen


Ingeniør
Carsten Andersen
Mobiltlf.: 20 48 03 25
E-mail: carsten@brdr.dk

 
Carsten Andersen

Entrepriseleder
Kloakmester
Peder L. Pedersen
Mobiltlf.: 21 65 97 44
E-mail: peder@brdr.dk

 

 Peder Pedersen

Driftsleder
Kloakmester
Hans Christensen
Mobiltlf.: 21 76 90 55
E-mail: hans@brdr.dk

 

 Hans Christensen

Forsikringsskader, kloak-TV og No-dig
Struktør
Niels Olesen
Mobiltlf.: 30 81 86 41
E-mail: niels@brdr.dk

 

 Niels Olesen

 

Formand, forsikringsskader, kloak-TV
Kloakmester
Hans Jørgen Knudsen
Mobiltlf.: 23 43 25 93
E-mail: hjk@brdr.dk

Hans Jørgen Knudsen

 

 

Formand 2

Stillingen er pt. ikke besat

 

Entreprenørfirma Brdr. Andersen, Randers A/S · Agerskellet 24 · 8920 Randers NV · Tlf. 86 42 93 55 · Fax 86 43 30 45 · brdr@brdr.dk